Kubusie

5 latki II budynek

W grupie pracują nauczycielki: Mariola Chęcińska i Maja Kazańczuk - Stępień oraz pani Danusia

Grupa jest czynna w godzinach 7.00 - 17.00

Założenia dydaktyczno - wychowawcze redagują nauczycielki

CZERWIEC

 My Dzieci
 Różne zawody
 Wysyłamy zabawki na wakacje
 Podróże, podróże…

Kształcenie świadomości posiadania równych praw. Zwracanie uwagi na nierówności ekonomiczne panujące pomiędzy ludźmi. Uświadamianie, że dzielenie się może sprawiać radość wszystkim. Przygotowanie do zgodnego współżycia w Europie i świecie, kształtowanie tolerancji wobec ludzi innych ras i kultur.
Rozwijanie orientacji przestrzennej, posługiwanie się nazwami kierunków.
Odczytywanie symboli na mapie i globusie. Rozbudzanie zainteresowania pięknem krajobrazów Polski. Rozwijanie umiejętności obserwowania, porównywania, wyodrębniania cech charakterystycznych dla danego krajobrazu. Uświadomienie niebezpieczeństwa wynikającego z nieprzestrzegania zakazów podczas zabaw wakacyjnych. Rozwijanie koordynacji wzrokowo-ruchowo-słuchowej podczas zabaw ruchowych.
Wdrażanie do przewidywania dobrych i złych skutków sytuacji życiowych oraz uświadomienie konsekwencji wynikających z różnych zachowań;
Doskonalenie sprawności manualnej i umiejętności bezpiecznego posługiwania się nożyczkami. Rozwijanie wrażliwości słuchowej. Rozwijanie intuicji geometrycznej.
Kształtowanie zdolności przeprowadzania analizy i syntezy słuchowej.

Podążając za inicjatywą bawarskich pedagogów, Elke Schubert’a i Rainer Trick’a, oraz projektem „Przedszkole bez zabawek” realizowanym w 1993 r. przez przedszkole w Penzbergu, my także chcemy pożegnać się z klockami, autami i lalkami, którymi dzieci bawią się na co dzień, w zamian mając szansę nauczyć się walczyć z nudą i bezczynnością za pomocą … własnej wyobraźni.
Eksperyment został doceniony przez Unię Europejską, która uznała go za jedną z najlepszych koncepcji w zapobieganiu uzależnieniom. Eksperyment ma na celu odpoczynek od zabawek i gotowych projektów, co sprzyja rozwojowi wyobraźni, wyzwalaniu twórczego spojrzenia na problemy i wyszukiwaniu nowych rozwiązań. Przedszkolaki stają się bardziej kreatywne i samodzielne, zyskują wiarę we własne siły, a jednocześnie lepiej odnajdują się w grupie rówieśników.

Z ŻYCIA KUBUSIÓW 2017/2018

1. Dzień Przedszkolaka

2. Do poczytania w październiku

3. Wycieczka do Drogoszewa

4. Konkurs recytatorski

5. Spotkania z historią

6. Spotkanie z Borsukiem i o tym jak ważne jest powietrze

7. Co to jest emerytura?

8. Choinkowy quiz

9. W teatrze Guliwer

10. Chwile cudownej zabawy

11. Do poczytania w styczniu

12. Wizyta plecionkarza

13. Spotkanie z kurczaczkami

14. Wiesz co jesz

15. W parku Marii Skłodowskiej Curie

16. Spotkanie z numizmatykiem

17. W "Wiosce pod Kogutem"

18. Tydzień bez zabawek

Z ŻYCIA KUBUSIÓW 2016/2017

1. Wspomnienia z 3 latków

2. Kubusiowe przebieranki

3. Lubimy się bawić

4. "Przychodzi baba do lekarza..."

5. CZYTAJMY DZIECIOM

6. Mikołajki w Teatrze Guliwer

7. Pierwszy śnieg

8. Senne Kubusie

9. Warto poczytać 1

10. Warto poczytać 2

11. Kubusie przed balem

12. Poczytaj Kubusiowi - luty 2017

13. Kubusie w Indiach

14. Karnawałowe tańce

15. Dzień babci i dziadka

Z ŻYCIA KUBUSIÓW 2015/2016

Zapraszamy do poznania naszej codziennej pracy i zabawy.

1. Wrzesień w Kubusiach

2. Owocowe muffinki