Kubusie

6 latki II budynek

W grupie pracują nauczycielki: Mariola Chęcińska i Maja Kazańczuk - Stępień oraz pani Dorota

Grupa jest czynna w godzinach: od poniedziałku do czwartku 7.30-16.30,   piątek 7.30 - 15.30

Założenia dydaktyczno - wychowawcze redagują nauczycielki

WITAMY NOWY ROK
ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA
ZIMA – CO TU ROBIĆ?
SPORTOWE MISTRZOSTWA ZIMĄ

Wdrażanie do uważnego słuchania tekstów literackich, piosenek z dziecięcego repertuaru oraz utworów muzyki poważnej i wypowiadania się na ich temat.
Rozwijanie kompetencji komunikacyjnych dzieci poprzez wypowiedzi inspirowane tekstem literackim, dziełem sztuki, obrazkiem, tematem dnia.
Zapoznanie z tradycjami i zwyczajami związanymi z pożegnaniem Starego i powitaniem Nowego Roku.
Zrozumienie i utrwalenie stałego następstwa dni i nocy, pór roku, dni tygodnia, miesięcy w roku.
Wzbogacenie słownika czynnego nazwami zimowych dyscyplin sportowych oraz sprzętu sportowego.
Wprowadzenie i wyjaśnienie pojęcia rym. Kształtowanie umiejętności wyszukiwania i tworzenia rymów.
Kształtowanie umiejętności posługiwania się pojęciami związanymi z określaniem stosunków czasowych: wczoraj, dzisiaj, jutro oraz określeniami typu: starszy, młodszy, starość, młodość.
Pobudzanie do kreatywnego myślenia, rozwijanie wyobraźni i myślenia przyczynowo-skutkowego podczas zagadek słownych, sensorycznych, logicznych, eksperymentów.
Wspomaganie rozwoju intelektualnego podczas zabaw logicznych, słownych i gier planszowych.
Rozwijanie umiejętności matematycznych w zakresie przeliczania, klasyfikowania obiektów, układania rytmów, prawidłowego posługiwania się określeniami: największy, najmniejszy.
Kształtowanie umiejętności posługiwania się zegarem.
Rozwijanie sprawności grafomotorycznej oraz koordynacji wzrokowo-ruchowej poprzez ćwiczenia motoryki małej, kreślenie szlaczków literopodobnych oraz liter.
Rozbudzanie zainteresowania czytaniem i pisaniem.
Doskonalenie umiejętności dokonywania analizy i syntezy słuchowej oraz wzrokowej podanych wyrazów.
Doskonalenie umiejętności odczytywania wyrazów, zdań w obrębie poznanych liter oraz globalnego czytania wyrazów związanych z tematyką zajęć.
Wspomaganie prawidłowego rozwoju narządów artykulacyjnych i oddechowych.
Wdrażanie do starannego naśladowania N. podczas ćwiczeń artykulacyjnych, oddechowych i gimnastyki buzi i języka.
Utrwalenie zasad bezpiecznego, higienicznego i estetycznego przygotowania posiłku.
Wdrażanie do radzenia sobie z emocjami towarzyszącymi rywalizacji i przegranej.
Rozbudzenie zainteresowania historią rodziny.
Utrwalenie nazw poszczególnych członków rodziny oraz określeń odnoszących się do stopnia pokrewieństwa.
Rozbudzenie zainteresowania dziełami sztuki przedstawiającymi zimowe pejzaże.
Wdrażanie do umiejętnego posługiwania się nowymi technikami plastycznymi.
Rozwijanie wyobraźni, kreatywności, twórczej postawy oraz poczucia estetyki podczas wykonywania prac plastyczno-technicznych i konstrukcyjnych.
Rozwijanie wrażliwości muzycznej poprzez różne formy aktywności muzyczno-ruchowej.
Rozwijanie sprawności fizycznej poprzez ćwiczenia poranne, gimnastyczne i zabawy ruchowe.
Wdrażanie do starannego wykonywania ćwiczeń stymulujących rozwój, aktywizujących układ nerwowy i uwalniających od stresu.
Zapoznanie z zasadami bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych.
Zrozumienie znaczenia ruchu na świeżym powietrzu dla zdrowia człowieka.

Z ŻYCIA KUBUSIÓW 2018/2019

14. Wiesz co jesz

15. W parku Marii Skłodowskiej Curie

16. Spotkanie z numizmatykiem

17. W "Wiosce pod Kogutem"

18. Tydzień bez zabawek

Z ŻYCIA KUBUSIÓW 2016/2017

1. Wspomnienia z 3 latków

2. Kubusiowe przebieranki

3. Lubimy się bawić

4. "Przychodzi baba do lekarza..."

5. CZYTAJMY DZIECIOM

6. Mikołajki w Teatrze Guliwer

7. Pierwszy śnieg

8. Senne Kubusie

9. Warto poczytać 1

10. Warto poczytać 2

11. Kubusie przed balem

12. Poczytaj Kubusiowi - luty 2017

13. Kubusie w Indiach

14. Karnawałowe tańce

15. Dzień babci i dziadka

Z ŻYCIA KUBUSIÓW 2015/2016

Zapraszamy do poznania naszej codziennej pracy i zabawy.

1. Wrzesień w Kubusiach

2. Owocowe muffinki