^Do góry
Get Adobe Flash player

Logopedia

LOGOPEDA

mgr Monika Czarnecka - Zreda

mgr Katarzyna Miszczyk

W naszym przedszkolu wszystkie dzieci objęte są przesiewowymi badaniami logopedycznymi. Zdiagnozowane dzieci wymagające pomocy w zakresie rozwoju mowy objęte są terapią logopedyczną w trakcie pobytu w przedszkolu. Rodziców zachęcamy do kontaktu. Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące rozwoju mowy, udzielimy wskazówek do pracy i zabawy w domu. Przypominamy, że warunkiem skutecznej terapii logopedycznej jest stała współpraca na linii logopeda - dziecko - rodzic. Szczegółowe informacje znajdują się w kąciku logopedycznym (II budynek tablica po lewej stronie wejścia).

Rodzicom dzieci uczęszczających na zajęcia logopedyczne przypominamy o konieczności przynoszenia zeszytów w dniu zajęć oraz kontynuowania zaleconych ćwiczeń w domu. To jest naprawdę ważny element terapii.


2017/2018

1. III Konkurs Recytatorski "Mały Mówca" - Jesienne rymowanie

2. II dzielnicowy Konkurs Logopedyczny "POGRAJKI - gra logopedyczna" - folder pokonkursowy


 

Prawidłowa wymowa wszystkich polskich głosek to jeden z celów edukacji przedszkolnej. Dzięki temu mowa dziecka jest w pełni zrozumiała. Utrwalanie prawidłowej wymowy bywa trudne i czasochłonne. Wiemy jednak, że dzieci uwielbiają wszelkiego rodzaju gry. Warto sięgać po różne pomysły i pomoce, żeby uatrakcyjnić żmudne utrwalanie ćwiczonych głosek. 

 

Dlatego…
ZAPRASZAMY 
dzieci do udziału w II dzielnicowym konkursie logopedycznym  „POGRAJKI - gry logopedyczne”

 

Zasady
• Dziecko z rodzicem lub nauczycielem przygotowuje dowolną grę (memo, planszówka, ściganka, Piotruś, bingo itp.) utrwalającą głoskę lub grupę głosek (np. głoska [s] na początku słowa) wraz z opisem jej wykorzystania (instrukcją). Do konkursu zgłaszane mogą być tylko prace indywidualne. 
• Gra powinna być bezpieczna dla użytkowników i estetycznie wykonana.
• Zabawki/pomoce należy dostarczyć do nauczycielek w grupach do 21 lutego 2018 r.
• Gry zostaną zaprezentowane na wystawie w holu II budynku.
• Jury złożone z nauczycieli, pracowników przedszkola i logopedów wybierze i nagrodzi dwie najlepsze prace.
• Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy. 
• Dwie wyróżnione gry będą reprezentować nasze przedszkole w konkursie dzielnicowym.
• Wszystkie pomoce będą wykorzystywane przez dzieci podczas ćwiczeń logopedycznych w przedszkolu 

 

Serdecznie zachęcamy do udziału, liczymy na Państwa pomysłowość i zaangażowanie.
organizatorki: Monika Czarnecka – Zreda i Katarzyna Miszczyk

 

 


2016/2017

1. Zimowe zabawy z Gadusiem i bałwankiem - poćwicz ze mną mamo, tato!

2. Warsztaty logopedyczne - POGADUSZKI - relacja.

3. I dzielnicowy konkurs logopedyczny "PODMUSZKI"

 


2015/2016

Zajęcia logopedyczne to czas na świetną zabawę :)

1. Jesienne zbiory marchewek i ćwiczenia oddechowe ze słomkami.

2. Warsztaty logopedyczne dla dzieci i rodziców 26 IX 2015


Nasze certfikaty

Staramy się ciągle zdobywać nową wiedzę i umiejętności, by jak najpełniej pomóc naszym małym podopiecznym.

   

 


Zajęcia logopedyczne to fantastyczna zabawa. Dzieci bardzo chętnie przychodzą do nas i z radością wykonują różne zadania, traktując je jako doskonałą zabawę. Gaduś zaprasza dzieci do dmuchania baniek, piórek, wiatraczków, przenoszenia słomką różnych drobnych elementów, grania w gry logopedyczne, memo i domino. A rodziców zapraszamy na konsultacje oraz warsztaty logopedyczne, czyli wspólną zabawę wraz z dziećmi.

     

 POLECAMY ARTYKUŁY

"Terapia logopedyczna - czego sie spodziewać?"

"Kilka słów o ćwiczeniach oddechowych"

"Polskie dzieci mają ogromne problemy..."


   

 

 

 

BIP

  100x60 godlo polski    
 

Biuletyn Informacji

Publicznej

 

Ministerstwo

Edukacji

Narodowej

 

Wydział Oświaty

Dzielnicy

Ochota

 

Urząd Miasta Warszawy

 

Copyright © 2013. Przedszkole nr 100 Rights Reserved.