Żabki

4 latki I budynek , grupa na dole

W grupie pracują nauczycielki: Monika Kret i Aleksandra Budnik  oraz pani Anna

Grupa jest czynna w godzinach:  7.00 - 17.00

Zamierzenia dydaktyczno - wychowawcze redagują nauczycielki

Karnawał w przedszkolu
* „Jak karnawał to karnawał” – rozumienie pojęć: karnawał, wodzirej.
*Balony – pojęcia matematyczne. Wdrażanie do posługiwania się liczebnikami głównymi i do używania określeń: „więcej”, „mniej”, „tyle samo”.
*Maska karnawałowa – rozwijanie pomysłowości, doskonalenie sprawności manualnych.
* Zestaw zabaw ruchowych- rozwijanie ogólnej sprawności ruchowej.
*„Taniec wróżki” – improwizacja ruchowa utworu Piotra Czajkowskiego Taniec Cukrowej Wróżki z baletu Dziadek do orzechów.
* „Bawimy się na balu” − przedszkolny bal karnawałowy. Rozwijanie umiejętności wspólnej zabawy.
Tydzień za tygodniem
* „Gimnastyka dni tygodnia” – słuchanie wiersza I. Dziubek. Rozwijanie umiejętności uważnego słuchania tekstu czytanego. Rozwijanie pamięci słuchowej poprzez zapamiętywanie dni tygodnia.
*„Co się zmieniło?” – zabawa dydaktyczna. Ćwiczenie pamięci i spostrzegawczości wzrokowej. Wdrażanie do przestrzegania reguł zabawy.
* Zestaw zabaw ruchowych z wykorzystaniem woreczków. Nabywanie umiejętności ćwiczenia w parach, ogólnej sprawności i koordynacji ruchowej.
„ Koncert Muzyczny „Karnawałowe zabawy na śniegu” - puzon
* „Dzień w przedszkolu” – układanie historyjki obrazkowej. Rozwijanie myślenia przyczynowo-skutkowego. Stosowanie pojęć: rano, w południe, po południu, najpierw, potem , teraz.
* Malowanie farbami. Rozwijanie sprawności manualnej. Wdrażanie do prawidłowego trzymania narzędzia pracy.
Kochani dziadkowie
* Dostrzeganie ważnej roli dziadków w życiu dzieci. Budzenie szacunku i przywiązania do członków rodziny.
* Zabawa organizacyjno-przestrzenna z zastosowaniem kolorowych szarf.
* Zestaw zabaw ruchowych- rozwijanie ogólnej sprawności ruchowej.
* „Korale babci” – ćwiczenia matematyczne. Rozwijanie zdolności dostrzegania regularności, doskonalenie umiejętności kontynuowania rytmu, utrwalanie znajomości nazw kolorów i kształtów.
*„Portret” – malowanie pastelami. Rozumienie pojęcia portret. Rozwijanie sprawności manualnej dzieci, prawidłowego rozmieszczenia elementów twarzy na kartonie.
*„Serduszka dla babci i dziadka” – doskonalenie umiejętności posługiwania się nożyczkami.
*„Obrazek dla dziadka” – składanie obrazków z części. Ćwiczenie analizy i syntezy wzrokowej.
* Granie na instrumentach perkusyjnych. Zabawy ruchowe z zastosowaniem kolorowych szarf.
*Laurka dla babci i dziadka – wdrażanie do wykonywania pracy według instrukcji i pokazu.
* „Śpiewamy dla babci i dziadka”- utrwalenie słów i melodii piosenek.
* „Dziadek”- słuchanie wiersza M. Pawińskiej. Rozwijanie logicznego myślenia, podkreślanie humorystyki wiersza. Poznanie wyglądu i przeznaczenia krawatu i muchy.
*„Umiem liczyć” – zabawa dydaktyczna. Doskonalenie umiejętności przeliczania, porządkowania elementów w zbiorze, posługiwania się liczebnikami głównymi i porządkowymi.

Co nam daje ciepło?
* Poznanie różnych źródeł ciepła: słońce, kaloryfer, ciepłe ubrania i sposobu rozgrzewania się – gimnastyki.
*„Metalowe rzeczy są zimne” – zabawa dydaktyczna. Rozwijanie zmysłu dotyku
*„Ubrania letnie i zimowe”- rozumienie konieczności dostosowania ubioru do warunków atmosferycznych.
*Zestaw zabaw ruchowych z wykorzystaniem piłek. Kształtowanie zręczności i zwinności.

Z ŻYCIA ŻABEK 2018/2019

1. Patriotyczny listopad

2. Poznajemy wielkich Polaków

3. Konkurs recytatorski