Oferta

Głównym celem działania naszej placówki jest dążenie do zapewnienia dzieciom najlepszych warunków rozwoju. Pragniemy, aby czas jaki Państwa pociechy spędzają w naszym przedszkolu był uzupełnieniem procesu wychowania, który Państwo realizujecie w swoich rodzinach. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty.

DZIECIOM ZAPEWNIAMY

•  fachową opiekę pedagogiczną w godzinach 7.00 - 17.30
  •  odpowiednio wykształcone i stale doskonalące swoje umiejętności nauczycielki.
  •  smaczne i zdrowe posiłki
  •  atrakcyjne zabawy i zajęcia dydaktyczne
  •  zajęcia terapeutyczne dla dzieci wymagających dodatkowej stymulacji rozwoju
  •  przesiewowe badanie logopedyczne i terapię dla zakwalifikowanych dzieci
  •  naukę religii (6 latki)
  •  koncerty muzyczne i przedstawienia teatralne
  •  wycieczki po Warszawie i okolicach
  •  zajęcia w pracowni ceramicznej Angoba

RODZICOM PROPONUJEMY

• aktywny wpływ na życie przedszkola poprzez udział w Radzie Rodziców
  • współpracę z psychologiem i Poradnią Psychologiczno - Pedagogiczną nr 9
  • aktywne formy współpracy: zajęcia otwarte, uroczystości okolicznościowe, festyny, warsztaty
  • współpracę ze szkołami podstawowymi zapewniającą ujednolicenie oddziaływań wychowawczo - edykacyjnych

Nowości edukacyjne ostatnich lat

• Realizacja projektu edukacyjnego "Angielski na co dzień" dla dzieci 4 letnich - stwarzanie sytuacji umożliwiających dzieciom poznawanie nowego słownictwa poprzez słuchanie, powtarzanie, aktywny udział w zabawach. (rok szkolny 2011/12)
  • Projekt edukacyjny "Inclusive teaching" współfinansowany ze środków UE - dodatkowa oferta edukacji wspomagającej dla dzieci min. dogoterapia, muzykoterapia i terapia Tomatisa.
  • Warsztaty dla rodziców "Mamo, tato pobaw się ze mną" - cykl spotkań związanych z profilaktyką logopedyczną

• Kółka zainteresowań rozwijające uzdolnienia artystyczne i zainteresowania dzieci (taneczne "Roztańczone przedszkolaki" oraz plastyczne)

W naszym przedszkolu systematycznie realizujemy wybrane programy edukacyjne i profilaktyczne dbając o wszechstronny rozwój dzieci. Oto wybrane z nich:

• "Cukierek", "Magiczne kryształy" - programy wczesnej profilaktyki zagrożeń współczesnego świata opracowane przez Zespół Pedagogów "DEZYDERIA".
  • "Przyjaciele Zippiego" - program wspierający prawidłowy rozwój psychiczny i emocjonalny dzieci, wspierający nabywanie umiejętności komunikacyjnych oraz społecznych.

Nasze nauczycielki opracowują i realizują programy własne oraz projekty edukacyjne, które wzbogacają pracę dydaktyczno - wychowawczą. Ostatnio realizowane były między innymi:

•  "Lubię siebie, szanuję ciebie" - wspomaganie rozwoju emocjonalnego.
  •  "Myślę, mówię, jestem" - profilaktyka rozwoju mowy.
  •  "Program poszerzonej edukacji plastycznej" - rozwijanie możliwości twórczych.
  • "Program promocji zdrowia" - nabywanie umiejętności prozdrowotnych.
  •  "Mali odkrywcy literatury" - integracja i aktywizacja rodziców w życiu przedszkola.