^Do góry
Get Adobe Flash player

Artykuły

LUTY

Przypominamy, że zbliża się czas rekrutacji do przedszkoli publicznych. Szczegółowe informacje w zakładce REKRUTACJA


 

Szanowni Państwo

Serdecznie zapraszamy do naszego przedszkola na dni otwarte: 14, 21 i 28 lutego oraz 7 marca w godzinach 15.00 - 16.00. Pani dyrektor chętnie odpowie na wszelkie pytania, bedzie można obejrzeć przedszkole i poznać warunki edukacji dzieci. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Więcej szczegółów dotyczących rekrutacji dzieci do warszawskich przedszkoli na rok szkolny 2018/2019 na stronie Biura Edukacji


 Z życia przedszkola

1. Ach co to był za bal! - relacja Kotków

2. Chwile cudownej zabawy w Kubusiach

3. Bal - relacja Zajaczków

4. Dzień Babci i Dziadka w Kotkach

5. Dzień Babci i Dziadka w Misiach

6. Plecionkarz w Kubusiach, Misiach i Krasnalach

7. Ciekawostki z Misiów


Prawidłowa wymowa wszystkich polskich głosek to jeden z celów edukacji przedszkolnej. Dzięki temu mowa dziecka jest w pełni zrozumiała. Utrwalanie prawidłowej wymowy bywa trudne i czasochłonne. Wiemy jednak, że dzieci uwielbiają wszelkiego rodzaju gry. Warto sięgać po różne pomysły i pomoce, żeby uatrakcyjnić żmudne utrwalanie ćwiczonych głosek. 

Dlatego…
ZAPRASZAMY
dzieci do udziału w II dzielnicowym konkursie logopedycznym  „POGRAJKI - gry logopedyczne”

Zasady
• Dziecko z rodzicem lub nauczycielem przygotowuje dowolną grę (memo, planszówka, ściganka, Piotruś, bingo itp.) utrwalającą głoskę lub grupę głosek (np. głoska [s] na początku słowa) wraz z opisem jej wykorzystania (instrukcją). Do konkursu zgłaszane mogą być tylko prace indywidualne.
• Gra powinna być bezpieczna dla użytkowników i estetycznie wykonana.
• Zabawki/pomoce należy dostarczyć do nauczycielek w grupach do 21 lutego 2018 r.
• Gry zostaną zaprezentowane na wystawie w holu II budynku.
• Jury złożone z nauczycieli, pracowników przedszkola i logopedów wybierze i nagrodzi dwie najlepsze prace.
• Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy.
• Dwie wyróżnione gry będą reprezentować nasze przedszkole w konkursie dzielnicowym.
• Wszystkie pomoce będą wykorzystywane przez dzieci podczas ćwiczeń logopedycznych w przedszkolu 

 

Serdecznie zachęcamy do udziału, liczymy na Państwa pomysłowość i zaangażowanie.
organizatorki: Monika Czarnecka – Zreda i Katarzyna Miszczyk


Nasze przedszkole zostało wyposażone w oczyszczacze powietrza. Nowoczesne urządzenia znajdują się we wszystkich salach, w których odbywają się zajęcia z dziećmi. Oczyszczacze filtrują powietrze, dzięki czemu poprawiają jego jakość. W przedszkolu został również zamontowany czujnik pomiaru jakości powietrza (pomiar 1,2 km). Aktualny stan powietrza w naszej okolicy możecie Państwo sprawdzać online klikając w link:  jakość powietrza w okolicy Przedszkola nr 100
 

 

BIP

  100x60 godlo polski    
 

Biuletyn Informacji

Publicznej

 

Ministerstwo

Edukacji

Narodowej

 

Wydział Oświaty

Dzielnicy

Ochota

 

Urząd Miasta Warszawy

 

Copyright © 2013. Przedszkole nr 100 Rights Reserved.