Kubusie

6 latki II budynek

W grupie pracują nauczycielki: Mariola Chęcińska i Maja Kazańczuk - Stępień oraz pani Dorota

Grupa jest czynna w godzinach: od poniedziałku do czwartku 7.30-16.30,   piątek 7.30 - 15.30

Założenia dydaktyczno - wychowawcze redagują nauczycielki

PAŃSTWO, MIASTO, DEMOKRACJA.
W KRAINIE MUZYKI.
MAMA I TATA.
WRAŻENIA, UCZUCIA – realizacja Programu Profilaktycznego – „Przyjaciele Zippiego” który uczy dzieci, jak znajdować rozwiązania problemów, nawiązywać i utrzymać przyjaźń (mieć przyjaciół) i jak pomagać innym. Program ten koncentruje się na 6 tematach: uczucia, komunikacja, przyjaźń, rozwiązywanie konfliktów, zmiany i radzenie sobie z trudnościami.
 Kształtowanie postawy patriotycznej oraz poczucia szacunku dla symboli narodowych.
 Zapoznanie z symbolami narodowymi – flaga, godło, hymn Polski.
 Zapoznanie z historią, charakterystycznymi symbolami i najważniejszymi zabytkami Warszawy i znanym Warszawiakiem – Gabrielem Narutowiczem,
 Zwrócenie uwagi na ważną rolę matki, ojca, rodzeństwa, rodziny w życiu dziecka.
 Wzbudzenie zainteresowania historią rodziny. Posługiwanie się pojęciami oznaczającymi stopnie pokrewieństwa.
 Rozbudzenie zainteresowania muzyką poważną, poznanie postaci Stanisława Moniuszki (rok 2019 – rokiem Moniuszki),
 Kształtowanie umiejętności uważnego słuchania tekstów literackich, piosenek z dziecięcego repertuaru oraz utworów muzyki poważnej i wypowiadania się na ich temat.
 Rozwijanie kompetencji komunikacyjnych dzieci poprzez wypowiedzi inspirowane tekstem literackim, dziełem sztuki, obrazkiem, tematem dnia.
 Rozwijanie umiejętności matematycznych w zakresie przeliczania, klasyfikowania obiektów, układania rytmów.
 Doskonalenie orientacji przestrzennej, orientacji w schemacie ciała oraz orientacji na kartce papieru.
 Rozbudzanie zainteresowania czytaniem i pisaniem.
 Doskonalenie umiejętności dokonywania analizy i syntezy słuchowej oraz wzrokowej podanych wyrazów.
 Doskonalenie umiejętności odczytywania wyrazów, zdań w obrębie poznanych liter oraz globalnego czytania wyrazów związanych z tematyką zajęć.
 Wdrażanie do starannego naśladowania N. podczas ćwiczeń artykulacyjnych, oddechowych i gimnastyki buzi i języka
 Rozwijanie wyobraźni, kreatywności, twórczej postawy oraz poczucia estetyki podczas wykonywania prac plastyczno-technicznych i konstrukcyjnych.
 Rozwijanie wrażliwości muzycznej poprzez różne formy aktywności muzyczno-ruchowej.
 Rozwijanie sprawności fizycznej poprzez ćwiczenia poranne, gimnastyczne i zabawy ruchowe.
 Zrozumienie znaczenia ruchu na świeżym powietrzu dla zdrowia człowieka.
 Zachęcanie do spożywania warzyw i owoców.

Z ŻYCIA KUBUSIÓW 2018/2019

14. Wiesz co jesz

15. W parku Marii Skłodowskiej Curie

16. Spotkanie z numizmatykiem

17. W "Wiosce pod Kogutem"

18. Tydzień bez zabawek

Z ŻYCIA KUBUSIÓW 2016/2017

1. Wspomnienia z 3 latków

2. Kubusiowe przebieranki

3. Lubimy się bawić

4. "Przychodzi baba do lekarza..."

5. CZYTAJMY DZIECIOM

6. Mikołajki w Teatrze Guliwer

7. Pierwszy śnieg

8. Senne Kubusie

9. Warto poczytać 1

10. Warto poczytać 2

11. Kubusie przed balem

12. Poczytaj Kubusiowi - luty 2017

13. Kubusie w Indiach

14. Karnawałowe tańce

15. Dzień babci i dziadka

Z ŻYCIA KUBUSIÓW 2015/2016

Zapraszamy do poznania naszej codziennej pracy i zabawy.

1. Wrzesień w Kubusiach

2. Owocowe muffinki