Kubusie

6 latki II budynek

W grupie pracują nauczycielki: Mariola Chęcińska i Maja Kazańczuk - Stępień oraz pani Dorota

Grupa jest czynna w godzinach: od poniedziałku do czwartku 7.30-16.30,   piątek 7.30 - 15.30

Założenia dydaktyczno - wychowawcze redagują nauczycielki

CZERWIEC

ŚWIĘTO DZIECI
RÓŻNE ZWIERZĘTA
PRZYSZŁO LATO
WITAMY WAKACJE

Zapoznanie z prawami dziecka oraz instytucją Rzecznika Praw Dziecka. Przybliżenie postaci Janusza Korczaka.
Kształtowanie postawy tolerancji i otwartości na różnorodność kulturową.
Zwrócenie uwagi na zmiany zachodzące w przyrodzie – wdrażanie do uważnego obserwowania otoczenia.
Rozwijanie umiejętności przeprowadzania prostych eksperymentów oraz formułowania hipotez i wyciągania wniosków.
Pobudzanie do kreatywnego myślenia, rozwijanie wyobraźni i myślenia przyczynowo-skutkowego podczas zagadek słownych, sensorycznych, logicznych, eksperymentów.
Poznanie postaci zasłużonego dyrektora Warszawskiego ZOO – Jana Żabińskiego. „Bilety do zoo” – doskonalenie umiejętności matematycznych – rozpoznawanie modeli monet i banknotów o niskich nominałach. „Plan zoo” – doskonalenie umiejętności konstrukcyjnych, rozwijanie fantazji i wyobraźni, rozwijanie umiejętności społecznych, współdziałania w grupie.
Omówienie zasad bezpiecznego zachowania się w czasie wakacyjnych wyjazdów. Zapoznanie z numerami alarmowymi oraz schematem
zawiadamiania służb ratowniczych.
Kształtowanie umiejętności rozpoznawania i nazywania zjawisk atmosferycznych charakterystycznych dla poszczególnych pór roku. Zwrócenie uwagi na niebezpieczeństwa wynikające z pogody.
Rozwijanie wyobraźni, kreatywności, twórczej postawy oraz poczucia estetyki podczas wykonywania prac plastyczno-technicznych i konstrukcyjnych.
Rozwijanie umiejętności matematycznych w zakresie przeliczania, klasyfikowania obiektów, układania rytmów.
Doskonalenie orientacji przestrzennej, orientacji w schemacie ciała oraz orientacji na kartce papieru.
Rozwijanie sprawności grafomotorycznej oraz koordynacji wzrokowo-ruchowej poprzez ćwiczenia motoryki małej, kreślenie szlaczków literopodobnych oraz liter.
Doskonalenie umiejętności odczytywania wyrazów, zdań w obrębie poznanych liter oraz globalnego czytania wyrazów związanych z tematyką.

Z ŻYCIA KUBUSIÓW 2018/2019

14. Wiesz co jesz

15. W parku Marii Skłodowskiej Curie

16. Spotkanie z numizmatykiem

17. W "Wiosce pod Kogutem"

18. Tydzień bez zabawek

Z ŻYCIA KUBUSIÓW 2016/2017

1. Wspomnienia z 3 latków

2. Kubusiowe przebieranki

3. Lubimy się bawić

4. "Przychodzi baba do lekarza..."

5. CZYTAJMY DZIECIOM

6. Mikołajki w Teatrze Guliwer

7. Pierwszy śnieg

8. Senne Kubusie

9. Warto poczytać 1

10. Warto poczytać 2

11. Kubusie przed balem

12. Poczytaj Kubusiowi - luty 2017

13. Kubusie w Indiach

14. Karnawałowe tańce

15. Dzień babci i dziadka

Z ŻYCIA KUBUSIÓW 2015/2016

Zapraszamy do poznania naszej codziennej pracy i zabawy.

1. Wrzesień w Kubusiach

2. Owocowe muffinki